تبلیغات
توپچی های لندن - با حضور ژیرو ترکیب نهایی آرسنال چه خواهد شد؟
 
توپچی های لندن
پاتوق هواداران متعصب آرسنال
انتقال اُلیور ژیرو  به تیم آرسنال تائید شد و او به بازیکن جدید الورود تیم آرسنال لوکاس پودولسکی پیوست که نیروهای تازه نفس آرسن ونگر در قسمت هجومی زمین در فصل جدید 2012-13 هستند.  این موضوع شاید زنگ خطری برای خروج رابین ونپرسی از تیم باشد، اما با نیروی جوانی الیور ژیرو و همچنین گستردگی و انعطاف پذیری پودولسکی در زمین بازی( بال کناری، هافبک تهاجمی، مهاجم مرکزی) انتظار می رود تا به زودی در امارات دچار تغییر و تحولاتی در نگرش و سیاست های جدید باشیم.

ژیرو فصل بسیار لذت بخشی را در لیگ یک فرانسه با به ثمر رساندن 21 گل سپری کرد و در کنار بازی کن تیم پاریس سنت ژرمن " نــِـــنه" توانست در صدر لیگ و بالاتر از بازیکن جدیدالورود لیگ برتر ادین هَزارد خودنمایی کند. علاوه بر 21 گلی که به ثمر رساند او توانست 9 پاس گل را بدهد که با این حساب او در 30 گل تیمش نقش داشت که در جایگاه سوم پس از هزارد(36) و نـــــِـنه (32) قرار دارد. علاوه بر این برخلاف  این دو بازیکن  ژیرو تعداد پاس های کمتری داده است ،هزارد( 1973) و نــــِــنه(1637). هر کدام از این دو بازیکن همچنین درصد پاس های صحیح چشمگیر و بالاتری نسبت به ژیرو دارند.( هزارد 81.9% و نــــِــنه 74.8%). هیچکدام از این آمار و اراقم نباید موجب دلسردی شوق اولیه از حضور ژیرو به لندن شود به این دلیل که آرسنال دچار مشکل کمبود بازیکنان ماهر در میانه زمین و خط حمله نیست. چیزی که آرسن ونگر کم داشت یک جنگجو در هیبت آدبایور بود.

شاید برای یک بازیکنی با قد و قامت ژیرو که 192 سانتی متر است اتفاق خاصی نباشد که او در هوا در لیگ یک بسیار کارآمد و خوب ظاهر شده است. او 36 بازی از 38 بازی را برای مون پولیه از ابتدا آغاز کرد و در هر بازی 3.7 نبردهای هوایی را برده است. و شاید باز هم شگفت انگیز نباشد که آمار پاس های کسی( همانطور که در بالا ارائه شد) با چنین بلندای قامتی پائین باشد. او تنها 852 پاس در یک فصل داد که 589 پاس او صحیح بوده است که 69.1 % پاسهای او را شامل می شود. زمانی که او توپ را در تصاحب کامل خود دارد اوضاع بهتر است و او حتی موفق به دریبل زنی هم می شود و تواسته 109 بار در 36 بازی این کار را انجام بدهد. جدا از آمار پاس های ضعیفی که دارد او توانسته است 1.3 پاس کلیدی در هر بازی بدهد که 47 موقعیت کلی در یک فصل می شود. اگر نقش او این باشد رابین ونپرسی را تغذیه کند ، این موضوع موجب خشنودی توپچی ها خواهد بود که او توانایی این را دارد تا پاس های بی هدف را هم زنده کند و او باید این مهارتش را به لیگ برتر بیاورد و این کار او به تیم در یک سوم انتهایی زمین بسیار کمک خواهد کرد
                   

حضور ژیرو به نظر می رسد پایان دوران تلاش بی وقفه ی ونپرسی بعنوان تنها مهاجم تیم آرسنال باشد. در یک مقایسه آماربی بین این دو بازیکن در فصلی که سپری شد کاملا واضح است که ونپرسی بازیکنی است که راحت تر از پاهای خودش استفاده می کند و حضور او در نقش مهاجم دوم بسیار بسیار به خط حمله آرسنال کمک خواهد کرد. 

برای ونگر شاید قابل قبول باشد اگر او از بازیکن جدیدش در بالاترین نقطه ممکنه در ترکیبش استفاده کند تا نقش کمتری هم در دفاه ایجاد کند. در فصل 2011-12 در مون پولیه اولیور ژیرو تنها 16 تکل موفق شد و 22 بار توپ ربائی کرده است. به هر حال ژیرو از اینکه نبردهای 50/50 هوایی داشته باشد هیچ ترسی ندارد. او در فصل گذشته 132 دوئل هوایی از 188 بار را پیروز شد که رقم 3.7 در هر بازی را برای او ثبت می کند. بازی دادن او در نقطه ی بالای زمین کمک خواهد کرد تا گوش های کناری از موقعیت ها به خوبی استفاده کنند و فضا و موقعیت کافی را برای ونپرسی ایجاد میکند بدون اینکه او مجبور باشد برای خلق موقعیت به جان کندن بیفتد.

مسلما ترکیب گرافیکی بالا می تواند توسط ونگر دستخوش تغییر هم قرار بگیرد. با حضور پودولسکی بعنوان گوش چپ یا مهاجم اصلی او می تواند جانشینی برای هر کدام از بازیکنان ، ژیرو، ونپرسی یا جروینیو باشد بدون اینکه ونگر مجبور باشد تغییری در تاکتیک تیمی اش اتخاذ کند. همچنین الکس اکسلید چمبرلین هم می تواند بدون اینکه تغییری در تاکتیک تیم ایجاد شود جای یکی از دو گوش کناری را بگیرد.

ما قبلا هم در مورد گستردگی نقشی که ونپرسی در این فصل ایفا کرده است صحبت کرده ایم نکته ای که باعث شد این فصل ونپرسی حتی بعنوان بهترین فصل در تاریخ لیگ برتر هم شناخته شود تعداد گلهایست که توسط او به ارمغان آورده شد.

هدف اصلی در اینجا این نیست که اثبات کنیم رابین ونپرسی یک بازیکن تیمی است. هرچند با یک نگاه به آمار و ارقام به راحتی پی برده می شود که چقدر فصل بی نظیری را سپری کرده است. و بنا بر اطلاعاتی که از اُپتا داده شده است بی نظیر است بازیکنی را می بینید که هم بهترین آمار گلزنی و هم بهترین آمار خلق موقعیت را در تیمش دارد. در زیر هم اطلاعاتی از بعضی از بازیکنان دیگر تیم های لیگ برتری به نمایش گذاشته می شود.

بهترین گلزن منچستر سیتی : آگوئرو 23 گل
بهترین خلق کننده موقعیت در منچستر سیتی : سیلوا :104، نصری 76 ( آگئورو 57)

بهترین گلزن منچستر یونایتد : روونی 27 گل
بهترین خلق کننده موقعیت در منچستر یونایتد : نانی 68، والنسیا 65(روونی 51)

بهترین گلزن تاتنهام : آدبایور 17 گل
بهترین خلق کننده موقعیت در تاتنهام : مودریچ 96، بیل 85( آدبایور 61)

تنها چند مثال که نشان می دهد چقدر فصل خوبی را ونپرسی پشت سر گذاشته است.  در عین حال او ممکن است به راحتی توسط ونگر جایگزین شود اگر سیستم اصلی و پایه بازی تیم ونگر دلیل موفقیت در این سطح او بوده باشد
.


ونگر به دلیل استفاده اش از سیستم چرخشی - در لیگ قهرمانان اروپا، دو جام داخلی (جام حذفی، جام اتحادیه) معروف است؛ افزایش رقابت برای قرار گرفتن در بین چهار تیم نشان می دهد که تیم ها باید تقویت خودشان را جدی بگیرند یا دچار نابودی می شوند و آرسنال باید از وضعیت کنونی حاکم در وایت هارت و آنفیلد درس بگیرد. این نکته را هم باید در نظر داشت که اگر بازیکنان جدید الورود در ترکیب اصلی تیم جای خودشان را به دست بیاورند امضا قرار داد تابستان سال پیش با جروینیو بیهوده جلوه داده خواهد شد.پودولسکی به گوش چپ یا به مرکز حمله تیم فرستاده خواهد شد جائی که در فصل پیش در کلن بسیار درخشان ظاهر شده بود. او در 29 بازی 18 گل به ثمر رساند که در 28 بازی از ابتدا در زمین حضور داشت. او همچنین 7 پاس گل داد که نفر اول تیمش هم از نظر گلزنی و هم از نظر پاس بود که منجر به این شد که تیم کلن که توانسته بود در فصل پیش تنها 39 بار گلزنی کند بوندس لیگا را با 30 امتیاز از 34 بازی به اتمام برساند.

پودولسکی به دنبال یک شروع تازه و موفقیت زودرس در 27 سالگی و بعنوان یکی از ملی پوشان تیم ملی آلمان که تازگی به آرسنال آمده است و گوشه چشمی هم به لیگ قهرمانان دارد.

               


مطمئنآ هیچکدام از هواداران نمی توانند انتقاد زیادی از این سه تفنگدار(اشاره به فیلمی با همین نام)و بازیکنان جدیدالورود تیم پودولسکی و ژیرو داشته باشند که با حضورشان به اندازه کافی بار مسئولیت را از شانه های ونپرسی کاسته و منجر به این می شوند که شاید او بتوانند بعنوان اولین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

نوع مطلب :
برچسب ها : هواداران متعصب آرسنال، آرسنالی ها، هواداران آرسنال، پاتوق هواداران آرسنال، نقل و انتقالات آرسنال، جدیدترین اخبار آرسنال، اخبار آرسنال،


درباره وبلاگ


سلام من مهران هستم مدیر وبلاگ امیدوارم که از وبلاگ خوشتون بیاد
مدیر وبلاگ : مهران پورنبی

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
نویسندگان

نظرسنجی

به نظر شما بهترین کاپیتان تاریخ فوتبال آرسنال کیست؟
جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 

پیچک